Етапи виробництва спирту

Виробництво спирту складається з декількох етапів, виконувати які потрібно обов'язково в послідовному порядку. Для отримання чистого етилового спирту (більше 40%), необхідний перегін і очищення вихідної сировини. Основною перевагою даної технології є відсутність значних інвестицій на придбання обладнання і різноманіття вихідної сировини.

Технологія отримання спирту включає в себе наступні етапи:

підготовка сировини;
розварювання зерна водою;
охолодження і оцукровування;
зброджування;
відгін спирту;
ректифікація.

Як зерна можуть бути використані ячмінь, жито, овес та інші зернові. Не допускається затхлий і пліснявий запахи. Суворої регламентації зерна, яке буде піддано розварювання, не існує. Рекомендується вибирати сировину з вологістю до 17% і невеликої засміченістю. Зерно очищають від пилу, землі, дрібних каменів, насіння бур'янів та інших сторонніх домішок. Далі його відокремлюють на повітряно-ситовому сепараторі.

Повітряно-ситовоий сепаратор


Дрібні металеві домішки підлягають видаленню за допомогою магнітних сепараторів.

Магнітний сепаратор для виробництва спирту

Розварювання зерна відбувається з метою руйнування його клітинних стінок. В результаті цього крохмаль вивільнюється і переходить у розчинну форму. У такому стані він набагато легше оцукровується ферментами. Зерно обробляється паром при надмірному тиску 500 кПа. Коли розварена маса виходить з варильного апарату, зниження тиску призводить до утворення пари.

Подібне збільшення в обсязі розриває клітинні стінки і перетворює зерно в однорідну масу. На сьогоднішній день розварювання крохмалевмісчуючої сировини виробляють одним з трьох способів: періодичним, напівбеззупинним або безперервним. Найбільшу популярність отримав безперервний метод. Температура разварювання становить 172 ° С, а тривалість варіння близько 4 хвилин. Для отримання більш якісного результату вихідну сировину рекомендується подрібнювати.

Сам процес розварювання включає операції:

Суворе дозування зерна і води;
Нагрівання замісу до температури варіння;
Витримка маси при заданій температурі.
Подрібнене зерно слід змішати з водою в кількості 3 літри на 1 кг. зерна. Зерновий заміс нагрівається парою (75 ° С) і подається насосом в контактний отвір установки. Саме тут відбувається миттєвий нагрів до температури 100 ° С. Після цього підігрітий заміс поміщається в варильний апарат.

В процесі оцукрювання в охолоджену масу додають солодове молоко для розщеплення крохмалю. Активна хімічна взаємодія призводить до того, що продукт стає абсолютно придатним для подальшого процесу зброджування. В результаті виходить сусло, яке містить 18% сухого цукру з кислотністю 0,3 град. Коли з маси робиться проба на йод, то забарвлення сусла повинен залишатися незмінним.

Зброджування сусла починається при введенні в оцукровану масу виробничих дріжджів. Мальтоза розщеплюється до глюкози, яка в свою чергу зброжується в спирт і диоксид вуглецю. Також починають утворюватися вторинні продукти бродіння (ефірні кислоти і т.д.). Даний процес повинен проходити в закритому бродильній установці, яка допоможе запобігти втратам спирту і виділення диоксиду вуглецю в виробничий цех.

Бродильна ємність


Вирізняється в процесі бродіння диоксид вуглецю і пари спирту з бродильної установки надходять у спеціальні відсіки, де відбувається відділення водно-спиртової рідини і диоксиду вуглецю. Вміст етилового спирту в бражці має дорівнювати до 9,5 об.%.

Далі приступають до відгону спирту з бражки і його ректифікації. Спирт починає виділятися з бражки в результаті кипіння при різних температурах. Сам механізм перегонки заснований на наступній закономірності: спирту і воді властиві різні температури кипіння (вода - 100 градусів, спирт - 78 ° С). Виділений пар починає конденсуватися і збиратися в окрему ємність. Очищення спирту від домішок виробляють на ректифікаційної установки.

Ректифікаційна установка



При підігріванні браги до 90 ° С пари починають підніматися по колоні в конденсатор, де вони повністю охолоджуються. Після цього чистий спирт надходить в спеціалізовану колону, маючи фортецю 50-55 об.%




Немає коментарів:

Дописати коментар